USDTL 'de tedirgin hava sürüyor

USDTL kurunda hassasiyet devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak' ın ABD 'de bulunduğu temasların ardından piyasalara yapıcı açıklamalarda bulundu. Ancak bunun yansıması iç piyasa üzerinde çok fazla hissedilmedi. ABD tarafından da aynı tonda açıklamaların gelmesi durumunda TL varlıklarda kademeli bir şekilde rahatlamadan bahsetmek mümkün olabilir. Bugün için iç piyasada açıklanacak önemli bir veri akışı bulunmuyor. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. ABD’de ise Fed üyelerinin konuşmaları ve Fed bej kitap raporu takip edilecek.

Teknik Analiz: USDTL kuru 5.80 seviyesinin altında seyrediyor. Zaman zaman bu seviyenin üzerine ataklar görsek bile çok fazla kalamadığı dikkat çekiyor. Ancak bu seviyenin üzerinde kalırsa kurda yukarı yönde hareketleri tetikleyebilir. Geri çekilmelerde 5.70-5.75 bölgesi izlenebilir. Rahatlaması içinse bir süre daha zamanının olduğunu düşünmekteyiz.

Dirençler: 5.80 / 5.82 / 5.84
Destekler: 5.75 / 5.70 / 5.65 

EUR/TRY

Teknik Analiz: EURTRY kuru yükselen trend içerisinde fiyatlanmaya devam ediyor. Kur son günlerde 6.60 direncini aşmakta zorlanıyor ve bu seviyeden kar satışlarının geldiğini gözlemliyoruz. Dolayısıyla kur için bu seviye kritik direnç konumunda olarak takip edilebilir. Buna karşın, geri çekilmelerde şimdilik 6.54 / 6.50 seviyeleri ara destekler olarak izlenebilir. Kurun rahatlaması için biraz daha zamanı var gibi duruyor. 

Dirençler: 6.60 / 6.63 / 6.65
Destekler: 6.50 / 6.55 / 6.47