Günün Ajandası

İngiltere TÜFE (Aralık): TÜFE, enflasyon değişimini ölçmek için kullanılan önemli bir veridir. Bireyin satın alma gücünde ne ölçüde azalma yada artış olduğunu göstermektedir. Kasım ayında aylık %0,7 yıllık %5,1 artış gösteren verinin Aralık ayında aylık %0,3 yıllık %5,2 artış göstermesi bekleniyor. Veri, beklentilerden sapma göstermesi halinde Sterlin üzerinde etkili olabilir. (10:00)

Almanya TÜFE (Aralık): TÜFE, enflasyon değişimini ölçmek için kullanılan önemli bir veridir. Bireyin satın alma gücünde ne ölçüde azalma yada artış olduğunu göstermektedir. Veri ön yayın ve nihai veri olmak üzere her ay iki kere açıklanır. Aralık ayına ait ön veri aylık %0,3 yıllık %5,7 artışa işaret etmişti. Aralık ayına yönelik nihai okuma verisinin de aylık %0,3 yıllık %5,7 artış kaydetmesi bekleniyor. Verinin beklentilerden sapma göstermesi halinde Euro’da sınırlı hareketlilik gözlenebilir. (10:00)

ABD Konut Başlangıçları (Aralık): Orta önem düzeyine sahip veri, yapımına başlanmış yeni konut inşaatlarının yıllık olarak hesaplanan seviyesini belirler. Konut aktivitesinin yüksek seviyede olması inşaat sanayisinin sağlıklı olduğunu ve daha yüksek yatırım yapmak için yeterli sermayeye sahip tüketicileri işaret etmektedir. Veri son olarak Kasım ayında 1.679K seviyesinde gerçekleşmişti. Verinin Aralık ayında 1.650K seviyesinde açıklanması bekleniyor. (16:30)