Günün Ajandası

Almanya ZEW Mevcut Durum Anketi (Aralık): Anket sonuçları Almanya’da mevcut ekonomik durum hakkında gösterge niteliğindedir. Son olarak Aralık ayında -7.4 seviyesinde gerçekleşen verinin Ocak ayına yönelik beklentisi -8.5 açıklanması yönünde. Beklentilerden güçlü açıklanan bir veri Euro’yu destekleyebilir. Zayıf açıklanan bir veri ise Euro’yu baskılayabilir. (13:00)

Euro Bölgesi ZEW Beklenti Anketi (Aralık): Yatırımcıların ekonomik koşullara yönelik düşüncelerini yansıtan anketin pozitif çıkması ekonomik aktiviteye ilişkin iyimserlerin kötümserlere göre daha ağır bastığını gösterir. Veri en son Aralık ayında 26.8 seviyesinde açıklandı. Ocak ayına yönelik verinin beklentisi 29.2 açıklaması yönünde bulunmuyor. Güçlü açıklanan bir veri Euro’yu destekleyebilir. Zayıf açıklanan bir veri ise Euro’yu baskılayabilir. (13:00)

ABD New York Empire State İmalat Endeksi (Ocak): New York eyaletindeki 200 imalat sektörü üreticisi ile yapılan anket sonucuna göre üretim sektörünün durumu hakkında bilgi verir. Değerin 0’ın üzerinde olması sektörde genişleme olduğunu göstermektedir. Endeks son olarak Aralık ayında 31,9 seviyesinde açıklandı.  Endeksin Ocak ayında 25,7 açıklanması bekleniyor. (16:30)