Günün Ajandası

Türkiye Ekonomik Güven Endeksi (Ekim): Ekonomik güven endeksi, tüketici ve üreticilerin genel ekonomik duruma ilişkin değerlendirme, beklenti ve eğilimlerini göstermektedir. Ekonomik güven endeksinin 100'den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100'den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği göstermektedir. 2020 yılı Eylül ayında 88,5 seviyesinde açıklanan endeks için Ekim ayı verisinin açıklanması bekleniyor. (10:00)

TCMB Enflasyon Raporu: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından 2020 yılının dördüncü enflasyon raporunun yayımlanması bekleniyor. Özellikle enflasyona yönelik revizeler önemli olabilir. (10:30)

ABD DOE Ham Petrol Stokları (23 Ekim): DOE ham petrol stokları, haftalık olarak ABD’de oluşan ham petrol stok miktarını göstermektedir. En son 16 Ekim ile biten haftada stoklar 1 milyon varil azalış göstermişti.  23 Ekim ile biten haftaya ait verinin 1.1 milyon varil artış göstermesi bekleniyor. Stokların beklentinin üzerinde azalması petrol fiyatlarına pozitif etki edebilir. Beklentinin üzerinde artış göstermesi durumunda ise petrol fiyatları olumsuz etkilenebilir.  (17:30)