Günün Ajandası

İngiltere TÜFE (Ağustos): Tüfe, enflasyon değişimini ölçmek için kullanılan önemli bir veridir. Bireyin satın alma gücünde ne ölçüde azalma yada artış olduğunu göstermektedir. 2020 yılı Temmuz ayında veri aylık 0,4% yıllık %1 seviyesinde açıklanmıştır. Ağustos ayına ait verinin aylık -0,6% yıllık 0,1% açıklanması bekleniyor. Beklentilerin üzerinde sapma göstermesi halinde Sterlin üzerinde etkili olabilir. (09:00)

ABD DOE Ham Petrol Stokları (11 Eylül): DOE ham petrol stokları, haftalık olarak ABD’de oluşan ham petrol stok miktarını göstermektedir. En son 4 Eylül ile biten haftada stoklar azalış beklentisinin aksine 2 milyon varil artış göstermişti. 11 Eylül ile biten haftada stokların önceki haftaya paralel 2 milyon varil artış göstermesi bekleniyor. Stokların tekrardan artış göstermeye başlaması nedeniyle petrol talebinde sürdürülebilir toparlanmanın görülemeyeceğine dair endişeler artabilir. (17:30)

Fed Faiz Kararı & Fed Başkanı J. Powell Konuşması: Fed’in faizlerde değişikliğe gitmesi beklenmiyor.  Karar metni ve Fed Başkanı Powell’ın konuşması önemli olacaktır. Piyasaya vereceği mesajlar yakından takip edilmeli. (21:00 – 21:30)